foldA debreceni önkormányzat megkezdte azoknak a területeknek a felvásárlását, ahol a BMW-gyár épül majd.

Az önkormányzat végére ért a tárgyalásoknak, és már csak néhány gazdával nem tudott érdemben kommunikálni, mondta el Papp László a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.

Piaci áron veszik a földeket

Debrecen polgármestere hozzátette: most kötik az első adásvételi szerződéseket, a tranzakciók „normál piaci áron” történnek. Azoknak a gazdáknak, akik tovább szeretnének gazdálkodni, földcserét kínálnak fel. Számukra 300 hektáros, azonos minőségű cserealapot biztosítanak.

A városnak a következő év végéig kell a területet előkészíteni és alkalmassá tenni az ipari hasznosításra. Erre és a felvásárlásokra az önkormányzat 44 milliárd forint hitelt vesz fel.

Harmadával növelnék a diáklétszámot

A polgármester a munkaerőhiányt firtató kérdésre azt mondta: oktatásfejlesztési programot indítottak, és a húszas évek elejére harminc százalékkal növelnék a diáklétszámot. Szerinte ezzel hosszútávon is tudják majd biztosítani a munkaerőigényt. A városban ötezer új munkahely jött létre az elmúlt öt évben.

Papp László végül beszélt arról is, hogy augusztus végén letették a Debreceni Nemzetközi Iskola alapkövét. Itt elsősorban a külföldi szakemberek gyerekeinek az oktatása folyik majd angol nyelven.

A debreceni BMW-beruházás hátterével foglalkozó anyagunkat itt olvashatják. A magyarországi német befektetések hátterével foglalkozó háttéranyagunk pedig itt érhető el.

(Privátbankár)