hodmezovasarBefejeződött a csapadékvíz-elvezető rendszer rekonstrukciója a hódmezővásárhelyi Csúcs, Béketelep, Tabán és Kincses-telep városrészben, egymilliárd forintból több mint 13 kilométernyi csatornát újítottak föl – tájékoztatta az önkormányzat  az MTI-t.

A tavaly tavasszal elindult beruházás egyik célja az volt, hogy növeljék Hódmezővásárhelyen a Régi Kenyere-éri csatorna hidraulikai kapacitását, valamint fejlesszék, helyreállítsák az érintett városrészek csapadék- és belvízelvezetését. Ezért felújították a csatornát. Több mint két kilométer hosszan mederelemeket helyeztek el, és a becsatlakozó nyílt árkokat is bekötötték, illetve kiburkolták.

A belvíz megelőzésére a Lévai utcában a meglévő főgyűjtőcsatorna mellé egy új főgyűjtő épült, egyméteres átmérővel. A fejlesztés során ehhez csatlakozó, burkolt elemekkel kialakított, nyílt szelvényű csatornák is épültek.

A beruházás eredményeképpen az érintett területek csapadékvíz-elvezetése hosszú távon megoldódott, és kedvező hatással van Hódmezővásárhely teljes területére – áll a közleményben.