allamkincstarNem sztrájkolnak július 17-én a Magyar Államkincstár munkavállalói, miután a hivatal vezetése, valamint a Magyar Köztisztviselők és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete Magyar Államkincstár Országos Szakmai Tanácsa tárgyalásos rendezésben állapodott meg.

Ezt a Magyar Államkincstár közölte hivatalosan az MTI-vel. A megállapodás szerint a Magyar Államkincstár vezetősége együttműködik a szakszervezettel a béren kívüli juttatások növelése és a bérrendezés érdekében, ennek teljesítésére külön bizottságot hoznak létre.

A közlemény szerint Dobóczky Károly, a Magyar Köztisztviselők és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete Magyar Államkincstár Országos Szakmai Tanácsa (MKKSZ MÁK OSZT) elnöke történelminek nevezte a megállapodást az érdekképviselet és a vezetőség között, mivel a hivatal történetében eddig ez érinti a legtöbb munkavállalót. Dancsó József, a Magyar Államkincstár elnöke megköszönte a szakszervezetek nyitottságát a tárgyalásokra és méltatta hivatal alkalmazottainak munkáját.

A szakszervezet közleménye szerint meg is született a bérmegállapodás a Magyar Államkincstár vezetése és a munkavállalók között. A Magyar Államkincstár dolgozói kilenc éve nem kaptak bérfejlesztést, többségük a garantált bérminimumért dolgozik. A megállapodás szerint a dolgozók 2017. július elsejével átlagosan 25 százalékos béremelésben részesülnek, 2018. január elsejétől pedig további 25 százalékos béremelést kapnak - közölte a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálatban Dolgozók Szakszervezete.

Boros Péterné, az MKKSZ elnöke a közleményben kijelentette, hogy a kincstári dolgozók bérfejlesztéséről szóló megállapodás ellenére a július 17-re tervezett sztrájkot az MKKSZ csak a kincstári területen mondja le. Mint mondta: a közszolgálatban több mint 250 ezer dolgozó nettó keresete nem emelkedett az idén, és jó részüknél 2008 óta ez a helyzet. A fizetések javulását ígérő életpálya-program indulását pedig a kormány késlelteti, 2018 elejéhez képest egy évvel később kerülhet erre sor.

A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) június elején jelentette be, hogy sztrájkot hirdet július 17-re, ha nem tud megállapodni a kormánytisztviselők, önkormányzati köztisztviselők és közalkalmazottak béremeléséről a kormánnyal. A szakszervezet a Magyar Államkincstár országos, megyei és munkahelyi szakszervezeteivel együtt kezdte meg a sztrájk előkészítését.

Boros Péterné, az MKKSZ elnöke egy július 1-jei sajtótájékoztatón jelezte, hogy tárgyalások kezdődtek a béremelésről, és van remény a megállapodásra. Azt is mondta akkor, hogy az önkormányzati köztisztviselők több mint ötöde vállalta már a törvényes sztrájkban való részvételt, a közalkalmazotti területen pedig „a teljes vízügyi ágazat beleállt”, az érintettek 75, Budapesten 92 százaléka hajlandó részt venni a megmozdulásban.