Csak szimbolikus jelentőséggel bírhat, ha valahol győz az ellenzék, vagy konkrét hozadéka is lehet? A Republikon beszélgetésén polgármesterek vitáztak erről.

A 2022-es országgyűlési választás eredményei után már nemcsak az a kérdés, össze tud-e állni az ellenzék valamilyen formában, vagy hogy 2019 után képes-e nyerni legalább azokon a településeken, ahol először sikerült, hanem az is, hogy egyáltalán van-e értelme ellenzékből megnyerni egy önkormányzati választást a NER tizennegyedik évében, évek óta rendeleti kormányzás alatt élve és különféle célzott sanyargató intézkedésektől sújtva. Először persze lelőném a nem túl nagy poént: a kedden délután a Republikon által rendezett beszélgetésre meghívott négy városvezető – Kiss Ambrus budapesti általános polgármester-helyettes, Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere, Nyirati Klára bajai polgármester és Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere – szerint van. Mivel valamiből élni is kell, választott polgármesterek nem is mondhatnának mást, de azért érdemes kifejteni kicsit a kérdést.

A teljes cikk itt olvasható