Az építési és közlekedési miniszter nemtetszését fejezte ki a helyi adóbevételek felhasználásával kapcsolatban, ezért országos szintű változtatásokat javasol.

Lázár János építési és közlekedési miniszter a helyi iparűzési adó rendszerének átfogó reformját szorgalmazza. A miniszter által felvetett javaslat célja az, hogy az önkormányzatok pénzügyi gazdálkodása hatékonyabbá és átláthatóbbá váljon.

A Rádió 7 pénteki műsorában elhangzott interjúban Lázár János részletesen kifejtette álláspontját. „Megengedhetetlen, hogy egy városvezetés a helyi vállalkozók adóját mulatságokra és kampányára költse. Az ország és a város érdeke az, hogy az adót az iskolák, óvodák, bölcsődék vagy kórházak fejlesztésére fordítsák – ne a polgármesterek építésére”, hangsúlyozta a miniszter.

A 24.hu cikke a részletekről