A hatalmas dél-budai kerület az ingatlanfejlesztők kedvelt fővárosi célterülete. A kormány–főváros ellentét miatt azonban Újbudának (is) egyre kevesebb eszköze marad a fejlődés irányainak kijelölésére. A DK polgármesterét, László Imrét az ingatlanberuházások következményei mellett a pénzügyi mozgástérről, a NER-közelinek mondott fejlesztőkhöz fűződő kerületi viszonyról, és arról is kérdeztük, mit mondott neki Gyurcsány Ferenc.

Sok szó esett az elmúlt időszakban arról, hogy milyen problémákat okoz, ha a települések elveszítik a számukra fontos ügyekben a döntés lehetőségét. A XI. kerület konkrét esetei kapcsán egyebek mellett arról kérdezte az Index a településrész polgármesterét, hogy:

• Miért vonzó Újbuda az ingatlanfejlesztők számára?
  • Mi a gondjuk a rozsdaövezeti kiemeléssel épülő beruházásokkal?
  • Hogyan élték meg a Déli-körvasút ügyében a főváros pálfordulását?
  • Miért nem kapott az LMP alpolgármesteri pozíciót?
  • Ki lesz a kihívója a Fidesz részéről a polgármesteri székért folytatott küzdelemben?

A beszélgetés itt olvasható