farkasf kMegvalósítási szakaszába érkezett a Foglalkoztatási szövetkezet – Híd a munka világába elnevezésű, uniós társfinanszírozással megvalósuló program, amely egy országos működési területű foglalkoztatási szövetkezet létrehozásával a leginkább rászorult társadalmi csoportok munkaerő-piaci és társadalmi felzárkóztatását célozza - közölte az Országos Roma Önkormányzat.

A projekt keretében a szociális gazdaság egy új típusú szereplővel bővül: a foglalkoztatási szövetkezet a tartósan munkanélküli, többségében roma munkavállalóknak nyújt új esélyt a munkaerőpiacra történő visszatérésre - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben. Mint írták, a projekt keretében megalakítandó foglalkoztatási szövetkezet tagjai a hátrányos helyzetű, többségében roma származású passzív munkanélküliek és a közfoglalkoztatási programokban résztvevők lesznek, akik "képesek és szeretnének is dolgozni, de a saját foglalkoztatásukat reménytelennek tartják, ezért legtöbbször nem keresnek munkát".

A szakmai program a szociális gazdaságban rejlő lehetőségek kiaknázásával kívánja csökkenteni a munkanélküliséget azzal, hogy több ezer állampolgár részére nyit meg új foglalkoztatási formát a következő években - olvasható a közleményben. Mint írták, a projekt szakterületi célja, hogy a foglalkoztatási problémák kezeléséhez szükséges eszköztárat bővítve az Új Széchenyi Tervben foglalt céloknak megfelelően olyan rendszert építsen fel és indítson útjára, amely hosszú távú és fenntartható eszközt jelent a hátrányos helyzetűeket sújtó munkanélküliség kezelésében.

A közlemény szerint az Országos Roma Önkormányzat elnöke, Farkas Flórián fideszes országgyűlési képviselő a projekt budapesti nyitórendezvényén mondott beszédében kiemelte, hogy "a történelem során először nyílik arra alkalom, hogy a magyarországi cigányság gazdasági és szociális felzárkózása együttesen megvalósuljon". A foglalkoztatási szövetkezet európai modellé fog válni, mert a cigányság a legjelentősebb társadalmi és gazdasági potenciál, hiszen tanulni és dolgozni akar – mondta, és hangsúlyozta, hogy a cigányságnak a megkezdett úton kell továbbhaladnia, és április 6-án tartandó országgyűlési képviselő választáson a FIDESZ-KDNP programját kell támogatnia annak érdekében, hogy a programok folytatódjanak.