valyogA Vályogvető közfoglalkoztatási mintaprogram keretében négy önkormányzati bérház épült a Somogy megyei Bárdudvarnokon. Az épületeket Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára adta át – írja közleményében a Belügyminisztérium.

A házak – amelyek helyben készített vályogtégla felhasználásával épültek – megtervezésekor a fő szempont kis alapterületen jól lakható terek létrehozása volt, ezért mindegyikben két szobát, konyhát és fürdőszobát alakítottak ki. A program – amelyben összesen 25 főt foglalkoztattak – közel 42 millió forintból valósult meg.

Az országos Vályogvető közfoglalkoztatási mintaprogram célja, hogy közfoglalkoztatás keretében olcsó és természetközeli építőanyag felhasználásával önkormányzati bérházak épüljenek az átmenetileg nehéz helyzetbe kerülő családok számára. A Belügyminisztérium a projekttől az ott élők társadalmi-szociális körülményeinek, valamint a környezet infrastrukturális feltételeinek javulását várja.

A program nyújtotta közfoglalkoztatás lehetőségének kihasználása és a helyiek számára is kézzelfogható eredmények felmutatása a korábbinál kedvezőbb falukép kialakításához járul hozzá.