Hivatali visszaélés és hamis magánokirat felhasználása miatt emeltek vádat egy baranyai falu polgármestere ellen.

A Baranya Vármegyei Főügyészség mint vádhatóság közleményében ezt írta: a vádlott egy Szigetvár környéki falu polgármestere, a nő pedig közfoglalkoztatott volt az önkormányzatnál. Utóbbi 2023 első hónapjaiban több napon keresztül alkalmi munkavállalóként dolgozott egy pécsi vendéglátóhelyen annak ellenére, hogy a jelenléti ívek szerint ezeken a napokon a faluban közfoglalkoztatottként is munkát kellett volna végeznie.

A minderről tudomással bíró polgármester hivatali helyzetével visszaélve igazolta a nő közfoglalkoztatását, majd a közfoglalkoztatás igazolására készített valótlan tartalmú magánokiratokat benyújtotta a polgármesteri hivatalhoz a nő munkabérének kifizetése érdekében.

A vádlott nő az igazolások alapján hozzájutott a közfoglakoztatotti jövedelemhez azon napok után is, amelyeken nem is dolgozott közfoglalkoztatottként; ugyanakkor mivel a költségvetésben így okozott vagyoni hátrány nem haladta meg a félmillió forintot, tette nem minősül bűncselekménynek.

A Szigetvári Járási Ügyészség a polgármestert hivatali visszaélés és hamis magánokirat felhasználása, a nőt bűnsegédként elkövetett hamis magánokirat felhasználása miatt vádolta meg. A vádhatóság a polgármesterrel szemben pénzbüntetés, a nővel szemben próbára bocsátás kiszabását indítványozza.