Kovács Péterrel, Budapest XVI. kerületének polgármesterével készített egy hosszabb beszélgetést a Telex.hu.

Úgy fogalmazott a polgármesterek kerekasztal-beszélgetésén Tusványoson, hogy az önkormányzati választás egyedüli nyertese a Tisza Párt volt, és a Fidesz a korábbiakhoz képest rosszabbul szerepelt. Miben látja ennek az okát?

A kormánynak el kell gondolkodnia azon, hogy jó irány-e, ha minden feladatot elvesznek az önkormányzatoktól és központosítanak. Szerintem nem jó irány, ezt én minden fórumon igyekszem jelezni. A választók a polgármesterektől várják el, hogy megoldják a helyi problémákat, de nem sok ráhatásunk van például az oktatásra és az egészségügyre, mióta az iskolák és a kórházak fenntartását átvette az állam. Újabban már a szakrendelők központosításáról van szó. Azt gondolom, hogy a kormány tanul ebből a választási eredményből.

A cikk itt olvasható