orseg22017-ben a Mol nyert a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nyilvános pályázatán, ami lehetővé tette, hogy szénhidrogén után kutassanak az Őrségben. Az eredeti tervek szerint Őriszentpéter közelében, néhány száz méterre a lakott területtől fúrtak volna új szénhidrogénkutat, ám a beruházás a helyiek ellenállásába ütközött.

Az ellenállás olyan sikeres volt, hogy a MOL mégsem fúr új szénhidrogénkutat az Őrségi Nemzeti Park területén, miután az illetékes kormányhivatal a beruházás megszüntetését kérte az olajvállalattól – írta Facebook-oldalán a Greenpeace Magyarország. A tervek megakadályozása érdekében bírósághoz fordultak.

„A Magyar Természetvédők Szövetsége  Föld Barátai Magyarországgal közösen állásfoglalást adtunk ki, amiben több mint 110 civil szervezettel együtt követeltük a tervek azonnali leállítását. Emellett felemelte szavát a tervek ellen a Jövő Nemzedékek Szószólója és az érintett Őrségi Nemzeti Park is. Ez jó példa arra, hogy ha összefogunk, akkor egy civil ellenállás meg tudja akadályozni egy hatalmas olajcég káros terveit” – közölte a szervezet.

A határozat szerint a MOL felülvizsgálta a tervezett tevékenységet, elállt a szándékától, majd kérte az eljárás megszüntetését.

A Greenpeace és 111 civil szervezet azt is fontosnak tartja, hogy az ország más védett természetvédelmi területein se lehessen fosszilis kitermelést végezni. Ezért azt követelik az Országgyűléstől, hogy az Alaptörvénnyel összhangban alkossanak olyan törvényt, ami megtiltja a hasonló tevékenységek engedélyezését.

Hirdetés