Április másodikán Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Csák János kulturális miniszter együtt terjesztett be egy salátatörvényt, amelynek egyik passzusa értelmében a kormány kisajátítja Józsefváros 10 épületét, jelentette be keddi videós nyilatkozatában Pikó András, Józsefváros polgármestere.

A polgármester elmondta, a kormány nem egyeztetett a tervről a kerülettel, de még csak nem is tájékoztatta előzetesen, mindössze egy újságírói kérdés nyomán értesültek róla. A vonatkozó salátatörvényt az országgyűlés szerda késő este – vagy az ülés menetétől függőn – éjjel fogja tárgyalni, utolsó napirendi pontként.

A kormány „köznevelési, valamint felsőoktatási feladatokkal összefüggő tevékenység ellátása céljára” államosítaná az épületeket, amelyeket a Nemzeti Közszolgálati Egyetem fog megkapni.

„Ilyen kegyetlen, ilyen embertelen, ilyen szegényellenes döntést egyetlen egy kormány sem, senki sem hozhat” – kommentálta a kormányzati szándékot Pikó.

A cikk itt olvasható tovább