Nem a központi költségvetésbe kerül, de akkor is egy elvonás a településektől – mondta a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke a kormány Versenyképes járások programjáról, amely begyűjtené az önkormányzatok iparűzésiadó-bevételének jövő évi többletét, majd fejlesztési pályázatokkal visszaadná. Gémesi György szerint a növekvő működési kiadásaik fedezetét vonná el a kormány.

A részletek még nem ismeretesek, csak annyi, hogy a helyi iparűzési adó (hipa) jövő évi többletét vonnák el a településektől, a technikájáról még nem tudni, mert a kormány direkt nem szedheti be – mondta a Szabad Európának Gémesi György, Gödöllő független polgármestere. Miután elvette, visszaosztja az ott megtermelt iparűzési adót a járás településeinek, így a pénz a rendszerben marad, visszakerül a településekhez, csak nem oda, ahol megtermelődik, hanem azokhoz az önkormányzatokhoz is, akiknek szétosztják a polgármesterek kétharmados többséggel. Ennyit tudunk – tette hozzá.

A cikk itt folytatódik