A kormány a Magyar falu programban több mint ezermilliárd forintot fordított kistelepülési infrastruktúrafejlesztésre.


A Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára, Panyi Miklós beszélt erről a hétvégén a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tarcalon, a település Borutcájának és művelődési házának átadóünnepségén. Jelentős forrás jutott útépítésekre és -felújításokra, járdák, vízelvezető árkok kialakítására, oktatási és egészségügyi intézmények korszerűsítésére, valamint játszóterek fejlesztésére is. Csak a tarcali fejlesztésekre is több mint négymilliárd forintot költöttek, de a térség is jelentős forrásokhoz jutott, amelyekkel a helyi turizmust is segítették.

Az államtitkár tájékoztatása szerint 2017 óta országos szinten 365 milliárd forintot juttatott a kormány több mint tizenhétezer turisztikai fejlesztésre, a magyar kormány mindent megtesz a vidék támogatásáért és az ott élő emberek életminőségének javításáért – mondta. Ezeket a sikereket nem lehet kockára tenni, ezeket meg kell védeni. „Ezért is kell elkerülnünk azt, hogy Európa és Magyarország belesodródjon abba a véres konfliktusba, ami itt zajlik, ettől a településtől néhány száz kilométerre, túl az országhatáron” – közölte.

Koncz Zsófia (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője közölte, hogy a tarcali kulturális intézményt 13 év után nyithatták ki újra a felújításnak köszönhetően. A tokaj-zempléni térséget egy kormánydöntés értelmében kiemelt turisztikai térséggé nyilvánították – mondta –, az a cél, hogy a főváros és a Balaton után ez legyen a harmadik leglátogatottabb turisztikai térsége az országnak!

Bánné Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei közgyűlés elnöke elmondta, hogy területfejlesztési programok révén mintegy 520 millió forintot fordítottak Tarcalra. Az elkövetkezendő fejlesztési ciklusra pedig már csaknem 430 millió forintot el is nyert a település, ezt a többi között az iskola energetikai fejlesztésére, csapadékvíz-elvezetésre, valamint az önkormányzati konyha felújítására költhetik el.

Butta László (független), Tarcal polgármestere megköszönte a kormányzat támogatását. A tokaj-hegyaljai községben nagy hangsúlyt fektetnek a turizmusra – mondta –, a falusi vendéglátástól az ötcsillagos szállodáig minden szolgáltatás elérhető ott. A Borutcát egymilliárd forintból alakították ki, a Könyves Kálmán Művelődési Ház felújítására pedig hatszázmillió forint magyarországi forrást fordítottak.

Hirdetés