utepitesA Magyar Falu Program keretében, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. beruházásában, 2018-tól 2022 elejéig az országos mellékúthálózat 2500 kilométeren újul meg 230 milliárd forint kormányzati támogatásból – mondta a Modern Települések Fejlesztéséért felelős kormánybiztos pénteken, Alcsútdobozon.

Gyopáros Alpár a Biatorbágyot, Etyeket és Alcsútdobozt összekötő út négy kilométeres szakaszának átadóünnepségén arról beszélt, hogy a 2021. évi költségvetés újabb 100 milliárd forintot irányoz elő a mellékúthálózat fejlesztésére, így 230 milliárd forintnyi beruházás készülhet el 2021 végére, 2022 elejére.

Hozzátette, hogy a Magyar Falu Programban az önkormányzatok saját fenntartású közútjaira is juttatnak pénzt, az elmúlt két évben 900 önkormányzat több mint 18 milliárd forintot kapott mellékút-felújításra, Fejér megyében 50 település több mint egymilliárd forintot, amiből 66 kilométernyi utat modernizáltak – fűzte hozzá a kormánybiztos.