klimavAz egyéves Klímaválasz projekt információkkal, kapcsolati tőkével és magas motiváltsággal vértezte fel a több mint 140 önkormányzati és helyi civil tréning-résztvevőt, miközben rávilágított, hogy az alkalmazkodás csak elkötelezett, együttműködésre és párbeszédre nyitott helyi vezetőkkel valósulhat meg.

 A klímaváltozás hatásai helyi szinten kezelhetők.

Az Energiaklub Klímaválasz programja arról szólt, hogy hogyan lehet felkészülni az éghajlatváltozás hatásaira települési szinten. A résztvevők végiggondolták, hogy az ő településüket hogyan érinti az éghajlatváltozás, melyek a legsérülékenyebb területek és ezeken a területeken ők saját hatáskörben milyen intézkedéseket tudnak hozni. 
Az egyéves projektben - amely izlandi, lichtensteini és norvég támogatással valósult meg - több mint 140 önkormányzati döntéshozó, képviselő és tisztségviselő, valamint egyéb érintett vett részt az ország 4 régiójának közel 100 településéről.

Megújuló települések  honlap a projekt zárása után is segíti a helyi szintű adaptációval foglalkozó érdeklődőket. Az oldalon hozzáférhető többek közt jó példa gyűjtemény, a tréning előadás-anyagai (április legvégétől), az elkészült tankönyv elektronikus változata. „Kérdezze szakértőnket!" felületen 16 tématerületen – mint a zöldfelület gazdálkodás, energiatudatos épületek vagy az emberi egészség – várják az adaptációval kapcsolatos konkrét kérdéseket a szakemberek. 

Facebook használókat  „Megújuló Települések” csoportba hívják, ahol éghajlatvédelemmel kapcsolatos témájú eseményeket, pályázati lehetőségeket és érdekességeket osztanak meg a tagok egymással. A program során sikerült új, jól hasznosítható tudást nyújtani a településvezetőknek, egy olyan rendszert, keretet kaptak, amely segítségével könnyebben tudják vizsgálni, hogy hogyan érinti a klímaváltozás a településüket, melyek a legérzékenyebb területek és milyen beavatkozási lehetőségek állnak rendelkezésükre.

(Forrás: kép és szööveg greenfo.hu)

 

Hirdetés