A magyar kormány még június végéig kihirdetné a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárásának új szabályozását, amely számos fontos változást tartalmaz, és lényegében a bajba jutott települések állami gyámság alá vételével jár.

A kabinet érvelése szerint a rendelet célja, hogy hatékonyabbá tegye az önkormányzatok adósságrendezési folyamatát, és biztosítsa a társadalmi felzárkózást elősegítő programok integrációját az eljárásba – derül ki egy most társadalmi egyeztetésre küldött sürgősen elfogadandó tervezetből.

Ahogy arról már korábban írtunk, a kormány átalakította egyszer az önkormányzatok adósságrendezési eljárásait, jelentősen növelve a pénzügyi gondnokok jogköreit. Például lehetőséget kapnak arra, hogy a hitelezői igények kielégítésére a településvezetések értékesítetlen vagyontárgyait adják át. Ahogy például a bajba jutott önkormányzatoknál bizonyos tisztségviselők, például a  polgármesterek és alpolgármesterek tiszteletdíját és egyéb személyi juttatásaikat is befagyasztanák.

A cikk itt folytatódik