Soha ilyen sokat nem kellett az újonnan megválasztott polgármestereknek várniuk arra, hogy átvehessék hivatalukat.

Egy két évvel ezelőtti alaptörvény-módosítás miatt ugyanis az önkormányzati választást nem a szokásos októberi időpontban, hanem júniusban, az EP-választással egy időben tartották, a hivatalban lévő, öt évre megválasztott településvezetők azonban őszig pozícióban lesznek.

Ebben az átmeneti időszakban a távozó polgármesterek ugyanolyan jogosítványokkal és hatáskörrel bírnak, mint a választás előtt, így adódik kérdés, hogy aggódhatnak-e a megválasztott, de hivatalba csak hónapokkal később lépő polgármesterek amiatt, milyen állapotban adják át nekik a települést, mennyire üríti ki például a kasszát az előd.

A cikk itt olvasható tovább