2024. január 1-jétől az önkormányzati terület a Belügyminisztériumtól átkerül az akkor létrejövő Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériumhoz – jelentették be az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsának (ÖNET) csütörtöki ülésén.

A Belügyminisztérium közölte: az államigazgatás, az önkormányzatok, a területfejlesztés és az uniós források egy szaktárcához tartoznak majd, így teljes körű lehetőség lesz arra, hogy összehangolják a fejlesztéspolitikát.

„Ehhez a munkához partnerségre van szükség, ezt a partnerséget ajánlja és kéri is a létrejövő Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium az önkormányzatoktól” – írta közleményében a tárca.

Mint beszámoltunk róla, november közepén derült ki, hogy Navracsics Tibor területfejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter önálló minisztériumot kap, amelynek Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium lesz a neve. Az új tárca nemcsak a Belügyminisztériumtól vesz át területet, hanem a Gulyás Gergely vezette Miniszterelnökség feladatainak egy részét is bekebelezi.

(HVG.hu)