Biztos, hogy elindul július elsején a Mol hulladékkoncessziója – szögezte le a 24.hu kérdésére a MOHU Mol vezérigazgatója, Pethő Zsolt az általuk szervezett sajtóbeszélgetésen. Hozzátette, már megkötöttek minden szerződést, ami az induláshoz szükséges.


Uniós előirányzat, hogy 2040-re a (lakossági és intézményi) hulladékoknál 65 százalékos újrafeldolgozási és 10 százalékos lerakási arányt kell elérni. Magyarországon jelenleg 32 százalékos az újrahasznosítási és több mint 50 százalékos a lerakási arány. A koncesszióval, illetve a vállalt beruházásokkal az a cél, hogy az ország képes legyen megfelelni a kijelölt céloknak, ami egyértelműen Magyarország érdeke is. Azért 35 éves a koncesszió, mert 15–20 éves fejlesztés kell a célok eléréséhez, aminek a dandárját az első tíz évben végzi el a koncesszor – ismertette Pethő Zsolt, a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. vezérigazgatója.

Magyarországon évente nagyságrendileg 20 millió tonna hulladék keletkezik – ennek mintegy negyedét (4,7 millió tonnát) fedi le a koncesszió. Nem tartoznak bele az ipari jellegű és a bontási hulladékok, a szennyvíz, a mezőgazdasági illetve élelmiszer-hulladékok – ezeket kezelik az érintett szereplők. A koncessziónak három fő területe van:

  • a lakossági,
  • valamint az intézményi hulladék begyűjtése,
  • illetve a gyártói felelősségi rendszer működtetése.

A cikk nem ért véget, itt olvasható tovább

Hirdetés