A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) elkötelezett küldetése a magyar madárvilág és a természet védelme. Az MME által koordinált programok és kezdeményezések kiemelkedően fontosak a biodiverzitás megőrzése és a fenntartható természeti környezet érdekében folytatott küzdelemben. Ismerjük meg közelebbről az MME lenyűgöző munkáját és elismerésre méltó eredményeit.

A cikkben többek között az alábbi kérdésekre is válaszolt Orbán Zoltán, az MME szóvivője:

A települések vezetői tudnak-e az ellen intézkedni, hogy a madarak túlzottan ne települjenek be? Vannak-e olyan tényezők, amelyek jobban beszoktatják a madarakat egy adott városba?

Milyen terveik vannak ismeretterjesztő munkájuk fejlesztésére? Hogyan szeretnék elérni a szélesebb közönséget a madarak védelme terén?

Milyen együttműködési lehetőségek vannak az önkormányzatokkal, gazdálkodókkal és az állami természetvédelemmel a madarak védelme érdekében?

A teljes cikk itt olvasható