„Úgy tűnik, tömegesen kéri vissza a falusi önkormányzatoktól az állam a reménybeli EU-s támogatásokra kiutalt előlegeket” – hívta fel a figyelmet a jelenségre Hadházy Ákos független képviselő, aki több településről is kapott erről szóló „rekviráló” levelet.

Az egyik ilyen levélben arra szólította fel a Magyar Államkincstár az érintett önkormányzatot egy korábbi kormányrendeletre hivatkozva, hogy öt napon belül utalják vissza a fel nem használt előleget.

Hadházy szerint a kormány úgy kezdte osztogatni a pénzeket, hogy az EU-s forrásoknak csak egy kisebb része érkezett meg az országba. Szerinte a falvaknak kiosztott előlegek állami pénzek lehettek, és ezt követelik vissza, mivel a költségvetés olyan rossz állapotban van.

A cikk itt folytatódik