boltbolA polgármester üveges zöldborsót pakol, a szakápoló bevásárol, a konyhai dolgozó ételfutár lett, az óvónők pedig videón olvasnak esti mesét. A koronavírus jócskán felforgatta a kerületi önkormányzatok életét, önkéntesek bevonásával és intézményi átszervezésekkel tudják csak megoldani az idősek és rászorulók ellátását. De hogy néz ki mindez a gyakorlatban? Végigkövettük a terézvárosi szociális ellátórendszer pár napját.

Amikor önkormányzati képviselő lettem, nem gondoltam volna, hogy ilyen szerepben is helyt kell állnom itt a VI. kerületben – fogalmazott Németh Helga Anna terézvárosi képviselő, miközben több száz kilónyi tartós élelmiszert pakoltak le egy teherautóról a Szófia utcai Szolidaritási Központ előtt múlt pénteken. Önkéntesek, önkormányzati dolgozók és képviselők is segítettek a rakodásban, kézről kézre adták a méretes csomagokat.

„Ami az ilyen rossz helyzetekben igazán jó, hogy teljes összetartásban és együttműködésben vagyunk” – emelte ki a humán bizottság elnöke. Ezt a gondolatot később többször is hallottuk a különböző helyszíneken. Pár nap alatt több mint száz önkéntes jelentkezett a terézvárosi önkormányzatnál.

Feladat pedig bőven van, az adományok kiszállítása mellett a mindennapos szociális ellátásba is bevonják az önkénteseket, akik így a bevásárlásban és az ebédkihordásban is segítenek.

A cikk itt folytatódik