oltobusz1Zöld színű, lematricázott buszok parkoltak le négy Nógrád megyei faluban kedd reggel. Most nem gyakorlatra érkeztek a katonák, hanem a lakosság oltásába segítettek be.

Szombat óta mobil oltóponttá átalakított honvédségi buszokkal járják a kisebb falvakat, ahol egy-egy háziorvosra két-három település jut. A tömött oltópontok után egészen más látvány fogadott minket Romhányban és a környező falvakban. Nincsenek sorok, időpontra jönnek az emberek, és hamar végeznek. A helyiek profi szervezésről, barátságos katonákról és nagy lehetőségről meséltek. Pozitívak az első tapasztalatok a honvédségi oltóbuszokról, de azt egyelőre nem tudni, jövő héttől hogyan folytatják ezt az oltási formát, és azt sem, hogy június közepén ki adja be a második adagot.

Felszabadultan jött ki a romhányi általános iskolából Lackó Csaba és felesége kedd délelőtt. Túl vannak az oltáson, és abban bíznak, hogy hamarosan már utazhatnak is. A Nógrád megyei községbe hétfőn érkezett meg a honvédség oltóbusza, két nap alatt nagyjából 250 embert oltanak be.

Nincsenek kígyózó sorok, időpontra hívják a regisztráltakat style="margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; overflow: hidden; font-size: 17px;">A romhányi házaspár dicsérte a profi szervezést, gyors és korrekt módon zajlott szerintük az oltás a mobil oltóponton. Alig több mint fél óra alatt végeztek, Lackónak is épp hogy csak félbe kellett hagynia a munkát délelőtt, állattenyésztéssel foglalkozik. Amikor megérkeztek, az általános iskola épületében kellett jelentkezniük, ahol ellenőrizték, hogy szerepelnek-e a listán, majd a honvédség orvosa megvizsgálta őket. Ezután mentek fel az oltóbuszra, ahol megkapták a vakcinát. „Észre sem vettem. Szóltak, hogy már kész vagyunk” – mesélte a romhányi férfi. Húsz-harminc percre vissza kellett utána még mennie az épületbe, hogy rögtön legyen orvosi segítség, ha bármilyen mellékhatás jelentkezne, de szerencsére nem volt gond.

A cikk itt folytatódik »

Hirdetés