Március elsejétől változik a tarifarendszer az állami közösségi közlekedésben, a vármegyebérleten és az országbérleten kívül minden más eddig használt bérletet megszüntetnek.
Ezt Lázár János építési és közlekedési miniszter jelentette be. Új napi kedvezményes jegyet is bevezetnek: a vármegye24 napijegy 999 forintba, a Magyarország24 napijegy 4999 forintba fog kerülni, és korlátlanul felhasználható a MÁV és a Volán összes járatán. Az eddigi 65-féle kedvezményből 22 marad meg március 1-jétől, mindegyik 50 százalékos kedvezményes utazásra jogosít majd.
A 65 év felettiek ingyenes utazási kedvezményét kiterjesztik a 14 év alattiakra is, a 14-25 év közöttiek, ha nem vesznek bérletet, 50 százalékos kedvezménnyel utazhatnak, ugyanúgy, mint a közszolgálatban – oktatásban, egészségügyben – dolgozók, amennyiben regisztrálnak a kedvezmény igénybevételére. A 65 év alatti életkorú nyugdíjasok kedvezményesen vásárolhatnak vármegye-, illetve országbérletet, az eddig 90 százalékos kedvezménnyel utazóknak (fogyatékosok, tartós betegek és a nagycsaládosok) szintén ingyenes lesz a közlekedés a MÁV és a Volán járatain az országban.
A miniszter Budapestre kitérve azt mondta, „elbambulták” a főpolgármesteri hivatalban a decemberben lejárt szerződés megújítását, a fővárosnak fizetési kötelezettsége van, a közlekedésben „sincs ingyen ebéd”, a HÉV, a MÁV, a Volán közszolgáltatás, az utazásért valakinek fizetnie kell. Lázár János szerint a kormány és a tárca is megállapodásra törekszik, ezért újabb ajánlatot tett a fővárosnak: terveik szerint a Budapest bérlettel lehet majd utazni a Volán- és MÁV-járatokon, amennyiben a vármegye- és az országbérleteket az összes BKK-járaton elfogadják.