Néhány napja írt a Szabad Európa arról, hogy a Győrben bejutott új önkormányzati képviselők nem kapták meg a megbízólevelüket. Miután panaszt tettek a területi választási bizottságnál, végül megkapják. Több településen – a győrihez hasonló indokkal – októberig nem készül átadni a dokumentumot a jegyző a megválasztott képviselőknek.

Mostanáig nem kapták meg a megbízóleveleket a június 9-i választáson bejutott önkormányzati képviselők a Hajdú-Bihar vármegyei Gáborján és Váncsod településen – tájékoztatta a Szabad Európát több független helyi képviselő.

Megkerestük a két település közös önkormányzatát az ügyben. A jegyző úgy értelmezi, hogy az önkormányzati törvény felülírja a választási törvényt, így csak októberben kell átadniuk a megbízóleveleket.

A cikk itt olvasható tovább