A pártlogóknak az önkormányzati választásokon sok esetben visszatartó erejük van, kisebb településeken meg egyenesen semmi értelmük, így nem véletlenül látunk rengeteg függetlenként induló polgármesterjelöltet és képviselőjelöltet a szavazólapokon.

A függetlenek egy része bevallja, hogy valamilyen civilszervezet vagy párt támogatásával indul, de olyanok is vannak, akik nem verik nagydobra a kötődésüket. A függetlenek legkülönlegesebb típusa pedig az, aki polgármesterjelöltként független, de egyéni választókerületi jelöltként vagy vármegyei listás jelöltként már vállalja a pártszíneket.

A Választás.hu adatbázisát vizsgálva 76 olyan települést találtunk, ahol függetlenként induló polgármesterjelölt már valamilyen pártot vagy civilszervezetet képviselve ülne be a vármegyei közgyűlésbe vagy a helyi önkormányzatba.

A cikk itt olvasható tovább