A korrupciós bűncselekmények miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen (KNYF) indult büntetőügyben az ügyészség indítványozta Kiss László polgármester letartóztatásának három hónappal, 2024. december 16-ig történő meghosszabbítását – közölte a kormányközeli Magyar Nemzet megkeresésére a KNYF kommunikációs osztálya.

Emlékeztetőül: Kiss Lászlót augusztus 14-én az óbudai korrupciós üggyel összefüggésben gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették. A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásával és más bűncselekményekkel gyanúsítják.

Az ügyészség indítványára a Fővárosi Törvényszék augusztus 16-án rendelte el Kiss letartóztatását, egy hónapra. Alpolgármesterét, a júniusban őrizetbe vett Czeglédy Gergőt minősített vesztegetéssel gyanúsítják. A DK (beleértve Kisst is) a kezdetektől fogva azt állítja, hogy a vádak abszurdak, politikai leszámolás zajlik.

A történet azért is érdekes, mert Kiss Lászlót június 9-én az óbudai választók ismét polgármesterré választották, ez a mandátuma azonban csak október 1-jén kezdődik meg. Októberig a III. kerület működése biztosított, mivel a szervezeti és működési szabályzat egyértelműen rögzíti, a polgármester akadályoztatása esetén melyik alpolgármester gyakorolhatja a jogköröket. Az alpolgármesterek mandátuma azonban megszűnik a ciklus végén, az ő személyükre pedig az önkormányzati törvény értelmében a polgármesternek kell(ene) javaslatot tennie az alakuló ülésen, amit legkésőbb október 15-éig kellene neki összehívnia, illetve akadályoztatása esetén a képviselő-testület korelnökének.

(Magyar Hang)