Újabb bölcsőde épül Keszthelyen, megépítésére a város 420 millió forintot nyert el – tájékoztatta az önkormányzat az MTI-t.

A település Magyarország helyreállítási és ellenálló-képességi tervének keretéből kapja meg e célra a 100 százalékos intenzitású támogatást.

Keszthelyen jelenleg egy önkormányzati tulajdonú, 72 férőhelyes bölcsőde működik, de az évek óta jellemző férőhelyhiány miatt szükségessé vált egy új intézmény kialakítása.

A Kísérleti utcában épülő új bölcsődében két, nagy üvegfelülettel és fedett terasszal a kertrészhez csatlakozó csoportszobát alakítanak ki, amelyekben összesen 28 kisgyermeket tudnak elhelyezni.

A beruházás része a játszókert kialakítása, udvari játékok, párakapu telepítése, valamint az épület belső bútorzatának és berendezési tárgyainak beszerzése.

Az új bölcsőde építését és berendezését a közbeszerzésen nyertes kivitelezőnek 2025. június végére kell befejeznie.