Energiahatékony bölcsőde épül Biatorbágyon mintegy 840 millió forintos európai uniós támogatásból – közölte a Pest vármegyei település önkormányzata az MTI-vel.

Új, négycsoportos, ötvenhat férőhelyes telephellyel bővül a Gólyafészek Bölcsőde a Forrás utcában, a Szarvasugrás lakópark szomszédságában, ahová számos fiatal család költözött.

Az épület jelentős mértékben támaszkodik majd megújuló energiaforrásokra, egyebek mellett napelemek, hőszivattyúk alkalmazásával.

Az önkormányzat közleménye szerint az intézmény akadálymentes lesz – ideértve az infokommunikációs akadálymentesítést is –, és megfelelő számú gépjárműparkoló, valamint babakocsi- és kerékpártároló is épül.

A terület egyedi mikroklímáját, biodiverzitását őshonos és madárbarát növényfajok telepítése szolgálja, az udvari játékok, illetve a játszókert kialakítása pedig segít a gyermekek környezeti neveléséhez, környezetbarát szemléletük kialakulásához írták.

A pályázati támogatás tartalmazza a működéséhez szükséges melegítőkonyha kialakítását, valamint a bölcsőde felszerelését is korszerű, minőségi eszközökkel.

A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében, várhatóan 2025. június 30-ra valósul meg.