Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester az V. kerület innovatív fejlesztéseiért két díjat is átvehetett a Településfejlesztési Szövetségtől. Szolgáltatásfejlesztés kategóriában az „V. kerületi családbarát szolgáltatások – Belvárosi Közösségi Tér”, infrastruktúra-fejlesztések kategóriában pedig a Bástya park – közösségi, klímatudatos, történelmi közpark című pályázatával bizonyult a legjobbnak a Belváros és vele együtt a belvárosiak.

A kezdeményezés azokat az önkormányzati projekteket díjazza, amelyek a szakmai zsűri értékelése szerint egy vagy éppen több vonásuk okán inspirálók lehetnek más települések, szakemberek számára is. „Idén rekordszámú projektet értékelt a zsűri, amelyek között számos nagyszerűvel találkoztunk, így a verseny minden eddiginél szorosabb volt” – mondta el Szebeni Dávid, a Településfejlesztési Szövetség elnöke. A pályázók számossága és a verseny kiélezettsége fényében még inkább jelentős siker, hogy a Belváros Önkormányzata két elismerést is kiérdemelt.

A cikk itt olvasható tovább