A támogatást a Terület- és településfejlesztési operatív program keretéből nyerte el a 26 ezres lélekszámú, Orosháza önkormányzata; eszközbeszerzés mellett a meglévő épület földszintjét átalakították, és egy szintráemeléssel, a tetőtér beépítésével kibővítették. Így 76 gyermeket tudnak ellátni hároméves korig – közölte az önkormányzat.

A fejlesztés után az emeletre került a főzőkonyha, a gazdasági helyiségek, irodák, öltözők. A támogatásból kültéri játékokat is beszereztek, és öntött gumival borított udvart alakítottak ki.

A projektnek köszönhetően a bölcsőde alapfeladatán túl – szabad kapacitása terhére – többletszolgáltatásként a gyermekek egyéb, napközbeni ellátását (időszakos gyermekfelügyelet, sószoba, játszószoba) is lehetővé teszi.

(Magyar Nemzet)