Három, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban (Top) elnyert pályázati támogatás révén több mint négymilliárd forintból újult meg a Fejér vármegyei Mór központja.

A város 2,257 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás és 43,5 millió forint magyar költségvetési támogatás segítségével valósította meg a városközpont integrált, fenntartható és zöld megújítását.

A projekt során négy épület elbontásával kompakt, egybefüggő, többfunkciós központi teret alakítottak ki zöld városközpontként, és a városháza eddig zárt udvarát is megnyitották korridorként a tér felé. Az egykor istállóként szolgáló műemléképület újjászületését követően közösségi és rendezvénytérként szolgálhatja a városlakókat, míg a 75 férőhelyes mélygarázs a belváros parkolási helyzetét javítja.

A harmadik projekt – 1,031 milliárd forintból – barnamezős területek rehabilitációját célozta: akadálymentesített üzlet- és irodahelyiségek jöttek létre, energiatakarékos közvilágítás és zöld környezet kiépítése valósult meg, tovább javítva a belváros szolgáltató funkcióját.