Egészségügyi szakdolgozóknak kezdődött kommunikációs tréning hétfőn az Észak-pesti Centrumkórház–Honvédkórházban, a novemberig tartó képzéseken és műhelyfoglalkozásokon több mint 60 ezer munkavállaló vesz részt.

Deli Mária, az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) ápolási és betegbiztonsági igazgatója az MTI-nek elmondta, a program célja, hogy a szakdolgozó és a beteg között gördülékenyebb, zökkenőmentesebb legyen a kommunikáció.

Azt mondta, az OKFŐ eddigi legnagyobb megmozdulása ez a képzés, amely egy kommunikációs készségfejlesztés az ápolási igazgatók, vezető szakdolgozók személyes részvételével.

Ismertetése szerint a képzésekre – amelyeket professzionális trénerek vezetnek - az ország minden pontjáról és minden szakterületről érkeznek vezető szakdolgozók, és nemcsak kórházi, hanem rendelőintézeti szakemberek is részt vesznek a programon.

A cikk itt folytatódik