Hajdú-Bihar megyei városban, Polgáron több száz munkás elhelyezésére szolgáló konténervárost tervezett kialakítani egy ottani cég, külföldi munkavállalói részére. Az önkormányzat képviselő-testületében többséggel rendelkező Polgári Lokálpatrióta Mozgalom még augusztus 15-én közleményben tiltakozott a terv ellen.

A cég most közölte: nem terveznek konténervárost a településen.

A Hajdú-Bihar megyei Polgár város képviselő-testületében többséggel rendelkező Polgári Lokálpatrióta Mozgalom még augusztus 15-én jelentetett meg egy közleményt közösségi oldalán arról, hogy a helyi ipari parkban működő egyik külföldi vállalat a város belterületén több száz munkás elhelyezésére szolgáló konténervárost kíván kialakítani külföldi munkavállalói részére. „Az egyesület elnökségének határozott álláspontja szerint minden olyan körülmény és külső beavatkozás, amely negatív módon befolyásolhatja az itt élőket, az nem támogatható” – írták, majd hozzátették: felhívják a település döntéshozó szerveit, hogy minden törvényes eszközzel óvják meg „a város nyugalmát és békés hétköznapjait”.

A cikk itt folytatódik