Ki fogja kifizetni a roma önkormányzat Farkas Flórián Híd a munkavilágába program miatt keletkezett egymilliárd forintos tartozását ?

Összesen öt szervezet nyújtott be listát az országos roma önkormányzati választásra, de csupán kettőnek sikerült összegyűjtenie mintegy négyezer érvényes ajánlást – írja a Népszava.  A Nemzeti Választási Bizottság jogerős határozata szerint a június 9-ei választáson csak a Cigány Közösségek Szövetsége (CiKöSz) és a Roma Polgárjogi Mozgalom (RPM) vehet részt.  A CiKöSz 89, az RPM 29 jelöltet szerepeltet a listán. A települési nemzetiségi önkormányzati választásokon a CiKöSz több mint 4600, az RPM kevesebb mint 700 jelöltet állított.

A másik három aspiráns – a Cselekvő Romák Nemzeti Konvenciója, a Kolompár Orbán-féle MCF Magyarországi Cigányközösség Fóruma és a Phralipe – kihullott a rostán. A nemzetiségi névjegyzékben szereplő roma szavazók az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) összetételéről döntenek az országos választáson.

A cikk itt folytatódik