Októbertől Budapesten is bevezetik az új háziorvosi ügyeleti rendszert. Ennek pontos részletei még nem ismertek, de a Népszava július végén egy a birtokába került tervezet alapján arról írt akkor, hogy a mostani 23 helyett októbertől Budapesten 13 felnőtt és 3 gyermekügyeleti pont működne. Mit szól a tervezett változáshoz a főváros vezetése, a polgármesterek és az ellenzéki pártok, köztük a Magyar Péter vezette Tisza? És mit válaszolt Takács Péter egészségügyi államtitkár Karácsony Gergely levelére? Ennek járt a Magyar Hang utána.

Válaszolt Takács Péter egészségügyi államtitkár Karácsony Gergely főpolgármester levelére – mondta el Havasi Gábor, a főváros egészségügyi tanácsnoka a Magyar Hang megkeresésére. Karácsony nemrég még a BÖSZ elnökeként jelezte aggályait azzal kapcsolatban, hogy október elsejétől a fővárosban is új háziorvosi ügyeleti rendszert vezetnek be. „A Budapesti Önkormányzatok Szövetsége az új háziorvosi és házi gyermekorvosi ügyeleti rendszer budapesti bevezetése előtt további egyeztetést tart szükségesnek, azt a más települések és a szakmai szervezetek által jelzett problémák megnyugtató rendezéséig, és az átállás transzparens előkészítésének hiányában nem tudja támogatni” – írta a főpolgármester levelében. Havasi Gábor ismertetése szerint Takács azt válaszolta nekik, hogy megkezdték az egyeztetést a Magyar Orvosi Kamarával, amely augusztus végéig lezárul. Ekkor tartani fognak erről egy vezetői egyeztetést, amelyre az államtitkár ígérete szerint Karácsony Gergelyt is meg fogják hívni a BÖSZ elnökeként.

A cikk itt folytatódik