A Somogy megyei Tengőd több ingatlant is eladott a polgármester gyerekeinek, ez egy bírósági döntés miatt most nehéz helyzet elé állítja az önkormányzatot.

Nehéz helyzet elé állíthatja a Somogy megyei Tengőd községet a Pécsi Ítélőtábla szeptemberi ítélete, amely egy nagy értékű ingatlan adásvételi szerződésének semmissé nyilvánításáról szól – derült ki a négyszáz lelkes település novemberben megtartott képviselő-testületi ülésén.

Az ügy előzménye, hogy az önkormányzat Lakos János polgármester javaslatára még 2020-ban 5,9 millió forintért eladott egy köztulajdonban álló ingatlant a polgármester fiának és lányának. Az ingatlan azonban – mint egy későbbi igazságügyi szakértői véleményből kiderült – 20 millió forintot ért. A bíróság jogerős ítélete – amint megírtuk – az adásvételt az idén ősszel több okból semmisnek nyilvánította, például azért, mert jó erkölcsbe ütközött.

A településnek emiatt vissza kell állítania az eredeti állapotokat.

A cikk itt folytatódik