Már az adventi időszak kezdetétől naponta több tízezer meleg ételt osztanak ki önkormányzati, egyházi és karitatív szervezetek, és az adománygyűjtő akciók is nagyon sikeresek – értesült az Economx.

A központi adatok (KSH, Szociális Ágazat Nyilvántartás, Igénybevevő Nyilvántartás - KENYSZI Rendszer) alapján év közben mintegy száz szolgáltató, szervezet, önkormányzat oszt ételt, igaz, a szervezetek végső száma ennél magasabb, mert akad szolgáltató, amely több helyen is jótékonykodik.

Az adventi és karácsonyi akciók keretében azonban mind az ételosztó helyek száma, mind a kiosztott étel mennyisége jelentősen megugrik. A segélyszervezetek a járványos, inflációs, háborús időkben minél inkább erősíteni szeretnék tevékenységüket, az Economx információi szerint soha olyan számos helyen és soha annyi ételt nem osztottak és osztanak ki még januárig az országban, mint a mostani adventi, karácsonyi időszakban.

A cikk itt folytatódik