Az önkormányzatokat érintő változásokról és a területfejlesztés jövőjéről is tanácskoztak a somogyi polgármesterek és jegyzők Siófokon.

A kétnapos szakmai konferenciát kilencedik alkalommal szervezte meg a Somogy Vármegyei Közgyűlés és a Kormányhivatal azzal a céllal, hogy segítse a helyhatóságok munkáját, valamint lehetőséget adjon a tapasztalatcserére. A Belügyminisztérium és a Miniszterelnökség államtitkárai is tájékoztatást adnak a több mint 250 résztvevőnek.

„Az elmúlt esztendők komoly kihívások elé állították az önkormányzatokat és az önkormányzati vezetőket. Azt kell hogy mondjam, mindig számíthattunk a polgármesterekre, ha covid-válság volt, ha energiaválság volt, ha gazdasági válság volt, akkor rájuk mindig számíthattunk. Ilyenkor most összegezzük az eddigi tapasztalatokat. Neves előadókat hívunk, akiktől sok új és hasznos információt hallhatnak a jelenlévők” – nyilatkozta a találkozóról Neszményi Zsolt, a Somogy Vármegyei Kormányhivatal főispánja.