Szakmai, logisztikai, tárgyi, anyagi segítséget nyújt az állam az árvíz ellen védekező önkormányzatoknak – mondta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az árvíz elleni védekezésről hétfő délelőtt tartott budapesti sajtótájékoztatón.

Rétvári Bence ismertette: minden védekező település számára többrétű segítséget nyújt az állam. Egyrészt minden településen van a vízügy részéről egy széleskörű árvízvédekezési ismeretekkel rendelkező műszaki vezető, aki segít kijelölni a védvonalakat, és megszervezni a védekezést.

Másrészt minden településen van egy összekötő a katasztrófavédelemtől, a felmerülő tárgyi igények, például homok, homokzsák, gépek biztosítására.

Emellett a települések a védekezésre fordított összegeket később igényelhetik a vis maior alapból.

Az önkormányzati védvonalakon az önkormányzatok szervezik a védekezést, az állami védvonalakon pedig az Országos Vízügyi Főigazgatóság, tehát az állam – mondta Rétvári Bence – „így teljes a védekezésünk”.