A józsefvárosi önkormányzat társadalmi egyeztetést akar az ügyben.

„Tegnap a törvény által biztosított hatáskörömnél fogva egy olyan határozatot hoztam a kerület képviselőinek javaslatára, amely helyi védettség alá helyezi a Magyar Rádió egykori, bontásra ítélt épületeit” – közölte Pikó András, Józsefváros polgármestere a Facebook-oldalán, hozzátéve, az önkormányzat számára fontos, hogy időt teremtsen a helyiek bevonására.

Pikó a videóban úgy fogalmazott, a kerületben élők és az önkormányzat feje fölött dönt a kormány, a katolikus egyház és az egyeteme arról, hogy a következő évtizedeket meghatározó nagyberuházás milyen legyen, és milyen mértékben befolyásolja a lakosok életét. Azonban – csakúgy, mint a kerületi civilek – az önkormányzat is társadalmi egyeztetést akar az ügyben.

A cikk folytatása itt olvasható