Kilencvenkilenc balmazújvárosi köznevelési dolgozó tervez pert indítani az önkormányzati fenntartású óvodák ellen, mert hónapokon keresztül nem kapták meg a fizetésüket – értesült a Debreciner. A dolgozók sérelemdíjat és késedelmi kamatot követelnek.

Sérelemdíjat szeretnének és a késedelmi kamatokat kérik – Hegedüs Péter volt polgármester úgy látja, nem az önkormányzat, hanem a kormányhivatal és a minisztérium hibázott, a dolgozók követelése pedig jogos.

Zeke László debreceni ügyvéd, az érintettek jogi képviselője a Debrecinernek elmondta: az első 47 keresetet már benyújtották, a többi folyamatban van. A dolgozók a napokban ugyan megkapták az elmaradt fizetésüket, de a több hónapig tartó nélkülözés komoly nehézséget okozott nekik, ezért döntöttek a perindítás mellett. Mint mondta, egy dolgozó a munkáltató súlyos szerződésszegésére hivatkozva rendkívüli felmondással élt, neki jár a végkielégítés és a felmentési időre járó fizetés is. A pedagógusok keresik a kapcsolatot Varga Marinával, a város új polgármesterével, hajlanának ugyanis a peren kívüli megállapodásra.

A cikk itt folytatódik