vizeseEgyes Budapest környéki településeket vízhiány sújtotta nyáron. Nagytarcsán, ahol az önkormányzat korábbi, fideszes vezetése felmondta a szerződését az előző szolgáltatóval, nincs ilyen gond, ám problémát okozott, hogy az energiahivatal a Fővárosi Csatornázási Műveket bízta meg a vízszolgáltatással, a fővárosi cég számára ugyanis ez a feladat teljesen új. Számlát például március óta nem tudnak küldeni.

Komoly problémát okozott a Fővárosi Csatornázási Műveknek (FCSM), hogy a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal kijelölte Nagytarcsa víz- és csatornaszolgáltatásának ellátására.

A szolgáltatással ugyan nincs gond, de a lakosok március 1-je óta nem kapnak számlát. A problémát az okozza, hogy az FCSM Zrt. nem volt felkészülve a komplex feladatra, miután még soha nem szolgáltatott ivóvizet; a fővárosban (és számos környékbeli településen) ez a Fővárosi Vízművek feladata, míg a csatornázási művek a csatornarendszer üzemeltetéséért, valamint a szenny- és csapadékvíz elvezetéséért fel Budapesten.

A cikk itt folytatódik