gyongyospata01Több mint egymillió forint közfoglalkoztatási támogatás visszafizetésére kötelezte a Heves Megyei Kormányhivatal Gyöngyöspatát, mert a munkát a szerződéstől eltérő helyen, részben magántulajdonú ingatlanokon végeztette az önkormányzat. Az önkormányzat fellebbez, mert a helyi közmunkások szerinte nem végeztek munkát magánterületen. A mintegy 2800 lakosú Gyöngyöspata azt követően került a figyelem középpontjába, hogy tavaly tavasszal etnikai jellegű feszültség alakult ki a faluban.

Hatósági szerződés megszegésének következményeként a kormányhivatal munkaügyi központja 1,119 millió forint közfoglalkoztatási támogatás és késedelmi pótlék visszafizetésére kötelezte Gyöngyöspata polgármesteri hivatalát; a határozat nem jogerős – közölte az MTI. A munkaügyi központ a kistérségi Start mintaprogram ellenőrzésekor megállapította, hogy Gyöngyöspatán a közfoglalkoztatás a szerződés tartalmától részben eltérő helyen, magántulajdonban álló ingatlanokon zajlott – mondta Burián Orsolya, a megyei kormányhivatal sajtóreferense. - Ugyanakkor a munkaügyi kirendeltség azt nem állapította meg, hogy szabálytalan foglalkoztatás Gyöngyöspata polgármesterének ingatlanján is történt volna.

Juhász Oszkár, Gyöngyöspata polgármestere kijelentette: a helyi közmunkások nem végeztek munkát magánterületen, ezért az önkormányzat fellebbez a közfoglalkoztatási támogatás visszafizetése ellen. Bemutatta a kormányhivatal jelentését az ellenőrzéssel kapcsolatban, amelyben az áll, hogy a közmunkások nem végeztek munkát magánterületen – írta a heol.hu.

Az eredeti tervek szerint a közmunkások egy 17 hektáros erdőn végeztek volna fatelepítést. Csakhogy a kormányhivatal nem bocsátott a rendelkezésükre lajtos kocsit, a nélkül a tűzoltóság nem adott engedélyt a tavalyi szükséges bozótégetéshez a területen – mondta el a történetet a polgármester. Mivel nem akarták, hogy "tétlenül üljenek az árok szélén a közmunkások, ezért inkább másik munkát végeztettek velük", egy vadvédelmi kerítés készítésének előkészítő munkálatait kezdték meg. Juhász Oszkár hangsúlyozta, hogy az érintett terület nem magánterület, és a sajtóhírekkel ellentétben sem neki, sem családjának nincs a tulajdonában.