tancsicsMegvenné az önkormányzat a Várnegyed egyik palotáját, de nem engedik, hogy felmérje az állapotát. A Táncsics Mihály utca 1. számú épületet a megvásárlás után piaci áron adnák el, a nyereséget pedig a kerületre költenék.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 2021 júniusában 14,6 milliárd forintért vált meg egy fővárosi, illetve Balaton-parti épületeket is magában foglaló ingatlancsomagtól – derült ki az év végén.

A témában ekkor írt cikkünkben három épületet is bemutattunk: a kilenc szintjén száznegyven szobát rejtő, négy éve a piacon lévő siófoki Hotel Aranypartot, a 2008-ig a MÁV székházaként hasznosított Andrássy út 73-75-öt, illetve a magyar műemlékvédelem egykori Táncsics Mihály utcai központját, ami a két világháború közt a brit nagykövetségnek, 1942-től pedig a hatvanezer zsidó életét megmentő svájci diplomatának, Carl Lutznak adott otthont.

A cikk itt folytatódik