kabszOktóber elsejétől a rendőrséggel közösen átfogó drogprevenciós akciót indít Bátonyterenyén a helyi önkormányzat. A program várhatóan egy-másfél évig tart – jelentette ki lapunknak Nagy-Majdon József, a Nógrád megyei város első embere. A polgármester elmondta, hogy a drog elleni harcnak van társadalmi és bűnügyi vetülete.

Szavai szerint utóbbi a rendőrségre tartozik, de más tekintetben az önkormányzatnak és a helyi közösségnek is van felelőssége, és ezért indulnak a közös programok. – Tudjuk, hogy teljes egészében nem lehet felszámolni a kábítószert, de mindent meg kell tenni, hogy a jelenléte a minimálisra csökkenjen – tette hozzá.

Az akció előzménye, hogy a bátonyterenyei rendőrkapitányság bűnügyi állománya és járőrei, a Bátonyterenye Kistérségi Szociális Központ családsegítő szakemberei és a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztályának munkatársai a napokban közös erővel rövid tájékoztató előadásokat tartottak a kábítószer-fogyasztás veszélyeiről Bátonyterenye több pontján is.

Ezzel kapcsolatban Kiss Gábor, a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense a Nógrád Megyei Hírlap érdeklődésére kiemelte: a szakemberek szórólapokkal és kitűzőkkel hívták fel a diákok figyelmét a fiatalkori bűnözés és az áldozattá válás megelőzésének lehetőségére, de pedagógusokkal és pszichológusokkal is beszélgettek a korosztályt leginkább érintő problémákról.

(Magyar Idők)