csapibenceSzükséges egy olyan iránymutatás kidolgozása, amellyel a gyógyszerészkollégák meg tudják majd keresni az önkormányzatukat és felajánlhatják a segítségüket – mondja dr. Csapi Bence a gyógyszerészkamara honlapján.

Dr. Csapi Bence elnökségi taggal, a téma felelősével az önkormányzatok és a gyógyszertárak közötti folyamatos és szervezett együttműködés alakulásáról közölnek interjút a kamarai honlapon. Mint a bevezetőben felidézik, tavaly decemberben az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkárság és a Magyar Gyógyszerészi Kamara közös ajánlást készített a települési és megyei önkormányzatok, valamint a gyógyszerészek részére, amellyel lefektették e kapcsolat alapjait.

Az időközben szerzett tapasztalatairól beszámolva Csapi Bence arról beszélt, hogy „a hétköznapi terhek, nehézségek és feladatok ellenére nagyon sokan éreznek késztetést, felelősséget és energiát magukban arra, hogy plusz feladatokat vállaljanak, és a gyógyszertáron kívül is tegyenek a közösségükért”. Ugyanakkor: a gyógyszertárak és az önkormányzatok együttműködése térben és legtöbbször időben is igencsak korlátozott - többnyire csak egyes városokra, falvakra jellemző, ahol kollégáink kellő aktivitást fejtenek ki, illetve a kamara területi szervezetei és az adott megyék önkormányzatai között sincs koordináció. Továbbá, ahol elkezdődött egyfajta együttgondolkodás, az általában nem ciklusokon átívelő, sőt, gyakran csak egy-egy program megvalósulása erejéig áll fent. Megfigyelhetjük azt is, hogy ezeket az együttműködéseket ez idáig többségében kollégáink kezdeményezték, és az önkormányzatokban gyakran nem is tudatosul, hogy milyen lehetőségek állnak előttük, ha igénybe vennék mindazt a tudást és jó szándékot, amivel egészségügyi szakemberként hozzájárulhatunk a lakosság egészségi állapotának fejlesztéséhez” - olvasható az interjúban. (A teljes cikk)