turos andras01Ünnepi rendezvényt tartott az Országos Polgárőr Szövetség Pest megyei szervezete szombaton Százhalombattán a Pest megyei polgárőr napon. Az Országos Polgárőr Szövetség elnöke új szolgálati forma, a „vendégszolgálat” meghirdetését ígérte, hogy a polgárőrök közreműködjenek a határ védelmében is.

A Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztési stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára, Mezei Dávid köszöntő beszédében arról szólt, hogy a vidékfejlesztési politika egyik legfontosabb célja a vidéken élők életminőségének javítása és a gazdasági fejlődés elősegítése. Ebben fontos szerepet játszik a biztonság megteremtése, amelyhez a polgárőrök áldozatos és kitartó munkájukkal járulnak hozzá. A kormány a vidékfejlesztési programon keresztül kíván segítséget nyújtani ehhez a munkához, ennek egyik formája a pályázatok keretében most elnyert négy járőrautó, amelyet Bag, Tóalmás, Jászkarajenő és Törtel polgárőr egyesületei kapnak meg. Emlékeztetett arra is a helyettes államtitkár, hogy az Európai Bizottság által elfogadott magyar vidékfejlesztési programnak 1300 milliárd forint a keretösszege, és a vidék közbiztonságának javítását célzó programban továbbra is lehet eszközökre, gépjárművekre pályázni.

A Belügyminisztérium önkormányzati koordinációért felelős helyettes államtitkára, Csampa Zsolt nemcsak a polgárőröknek, hanem családjuknak is köszönetét fejezte ki. Méltatásában hangsúlyozta: a polgárőrség a rendvédelmi szervek stratégiai partnere, és ebben a partnerségben mind a kormány, mind a szervezet teljesítette vállalásait. Pest Megye rendőrfőkapitány-helyettese, Németh Gyula is a polgárőrökkel való együttműködés fontosságára hívta fel a figyelmet: már 155 polgárőr szervezettel kötöttek együttműködési megállapodást Pest megyében. Az összefogás eredményeként a regisztrált bűncselekmények száma harmadával esett vissza, az eredményesség elérte az 55 százalékot. Tájékoztatása szerint 2015 első felében közel háromezer közös szolgálatot hajtottak végre, több mint 24,6 ezer órában, 4500 rendőr és 5200 polgárőr közreműködésével.

Az Országos Polgárőr Szövetség elnöke, Túrós András arról szólt, hogy Pest megyében a legnagyobb a polgárőrök száma. A következő időszak feladatai között említette a fővárosi agglomerációból a szövetséghez került egyesületek integrálását, valamint a migráció kérdésének kezelését. Elmondta: olyan új szolgálati formát kívánnak meghirdetni, aminek révén a határ menti településeknél „vendégszolgálatot” látnak el, illetve közreműködnek a határ védelmében is.

A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnöke, Hatala József arra emlékeztetett, hogy az Országos Polgárőr Szövetség stabil stratégiai partnere a tanácsnak a Nemzeti Bűnmegelőzési Stratégia végrehajtásában, amelynek kidolgozásakor a polgárőr mozgalom tapasztalatait is felhasználták. Az elmúlt 25 év alatt jelentős szakmai változáson ment át a polgárőrség – mondta –, tagjai ma meghatározói egy-egy közösségnek, értéket közvetítenek a társadalom és a fiatalok felé.

Hirdetés