bekesmegye2Újra megyegyűlést tartott a Békés Megyei Önkormányzat az elmúlt héten. Az ülésen szó volt többek között Békés megye munkaerőpiaci helyzetéről, a megye közúthálózatának állapotáról, illetve arról, hogy a Békés Megyei Önkormányzat két kezdeményezéshez is csatlakozott.

Az említett két akcióról szólva Zalai Mihály elnök elmondta:

– Azon kevés megyék közé tartozunk, amelyek a 2012-es átalakítások után fenntartották a Bursa Hungarica Ösztöndíjpályázathoz való csatlakozását. Ez azt jelenti, hogy minden esztendőben a költségvetésünkhöz képest jelentős forrást fordítunk arra, hogy ebben a felsőoktatási ösztöndíjpályázatban részt vegyünk. Tavaly közel ötszáz diák tanulmányaihoz tudtunk hozzájárulni, azt gondolom, hogy ez jó befektetés a jövőbe és szeretnénk a pénzügyi lehetőségek figyelembevételével ezt fenntartani.

A Békés Megyei Önkormányzat továbbá egy olyan akcióba is bekapcsolódott, amelyet egy országos nonprofit kft. hirdetett meg „Cseppet sem" címmel.

– Az akcióban a fáradt sütőolaj zsiradék gyűjtését kezdeményezik Békés megyében. Ez a kezdeményezés már több településen nagy sikerrel működik. Olyan gyűjtőudvarokat, gyűjtőszigeteket hoznak létre, ahol a sütőolajat üvegekben, palackokban el lehet helyezni, és különböző akciókat hirdetnek azok számára, akik leadják az olajat. Nagyon sok olyan óvoda vagy iskola van már most is Békés megyében, illetve országszerte, amelynek az óvodai vagy iskolai alapítványát az innen befolyt pénzekből támogatják. Tehát érdekeltté is teszik az érintetteket. Mi csatlakoztunk ehhez az akcióhoz, és szeretnénk egyrészt az önkormányzatok figyelmét felhívni erre a lehetőségre, másrészt szeretnénk ezt hirdetni, kommunikálni, ezzel segítve a nonprofit cég munkáját. Úgy gondolom, mindannyiunk érdeke, hogy minél kevesebb olaj kerüljön be azokba a vizekbe, amelyeknek aztán a megtisztítása óriási költségekkel jár – ismertette az elnök.

(Behír.hu)

A képen: Zalai Mihály